Natsu no Sora

 

Natsu-no-sora

İngilizce İsmi: Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora (Someday's Dreamers Summer Skies)
Japonca İsmi: 魔法遣いに大切なこと ~夏のソラ
Tipi: TV Serisi, 12 bölüm
Yayın Süreci: 03.07.2008 / 25.09.2008
Etiketler: Günlük Yaşam, Sihir, Manga, Shounen, Trajedi
Kaynaklar: Allcinema, ANN, Resmi sayfa (jp), Schedule, Wiki (İngilizce), Wiki (Japonca), .lain, AnimeNfo, Anison, MAL, Marumegane
Rating: 7.61
Tekrar İzlenme Ratingi: 8.21

Suzuki Sora küçük Biei kasabasından neşe saçan bir taşra kızıdır. Babasına verdiği sözü tutmak için, büyük şehir hayatıyla yüzleşeceği Tokyo'da bir sihir stajı için başvuru yapar ve kabul edilir. Sihirlerinde ustalaşmaya çabalarken, kendisi de büyücü olmak için çalışan gizemli bir gençle tanışır. Önceleri bu genç, büyüyü iyi kullanamıyor gibi görünse ve soğuk ve mesafeli davransa da, Sora'nın kaderi onunkiyle birliktedir ve ikisi birbirlerine çekilip, hayat ve birbirleri hakkında bir sürü yeni şey öğrenirler.

2008 yılında Shounen Ace'te yayınlanan, Yamada Norie'nin yazıp, Yoshizuki Kumichi'nin çizdiği Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~ adlı shounen mangadan uyarlanmıştır.

Hikaye günümüz Tokyo'sunda geçmekte. Mekanların çoğu gerçek bölgelere dayandırılmış, en belli olanları ise Shibuya Yaya Geçidi ve Tokyo Kulesi. Serinin ana sahnesi, hepsinin yaşadığı yer olan Shimokitazawa, Keio Inokashira Metrosu'ndaki Shibuya'nın yaklaşık 6 dakika batısında. Tokyo'daki Sihir Bürosu sıradan insanların özel isteklerini karşılamak için Sihir İşçileri çalıştırıyor. Ancak büyücüler sihirlerini sadece özel izinlerle kullanmak zorundalar ve herhangi bir izinsiz kullanım cezayla sonuçlanıyor.