History’s Strongest Disciple Kenichi

WYorM

İngilizce İsmi: History's Strongest Disciple Kenichi (The Mightiest Disciple Kenichi)
Japonca İsmi: 史上最強の弟子ケンイチ (Shijō Saikyō no Deshi Kenichi)
Tipi: TV Serisi, 50 bölüm
Yayın Süreci: 07.10.2006 / 29.09.2007
Etiketler: Aksiyon, Manga, Komedi, Orta Okul, Romantizm, Dövüş Sanatları, Turnuvalar
Kaynaklar: Allcinema, ANN, Resmi sayfa (jp), Wiki (İngilizce), Wiki (Japonca), AnimeNfo, MAL, VNDB
Rating: 8,16 (1421)
Tekrar İzlenme Ratingi: 6.9

"Bir böcek olarak doğdu, bir işe yaramayan bir atık olarak büyüdü...salak Kenichi olarak adlandırıldı. 'Zayıf dizli' lakabı takıldı, fakat...o zayıf dizlerle bulunduğu noktadan çok daha yüksek ve ilginç noktalara tırmandı!"- Haruo Niijima

Evet, Kenichi saf, zayıf, pısırık, devamlı dayak yiyor ve pek fazla arkadaşı yok... ve eğer tek parça olarak mezun olmak istiyorsa biraz motivasyona ihtiyacı var. Miu ise onun için mükemmel bir motivasyon. Güzel bir kız, kendisine değer veriyor ve nasıl bir tesadüfse altı adet dövüş sanatı yüksek ustasının bulunduğu bir dojoda yaşıyor!
Kaderin Kenichi'yi kendi kapısına davet ettiğini söyleyebilirsiniz, yada sadece Kenichi'nin seksi kızı bu kapıya kadar takip ettiğini. Her ne yolla olursa olsun forma sokulmak için çok ciddi bir şekilde kırbaçlanacak. Eğer bu çok ciddi eğitimde dayanabilir ve başarılı olursa, okulda bir gününü daha canlı geçirebilir. Belki Miu ile çıkabilir bile! Evet, Kenichi'ye 'pısırık' diyebilirdiniz, fakat daha şimdiden pısırık sıfatından kurtulup yerine 'ezik biri' olarak kaldı, eğitiminde biraz daha ilerlerse...kim bilir?

*Çeviri Kısmi Olarak Resmi Sayfadan Alıntıdır.